Monday, April 15, 2013

SOME DIY
I wanted such skirt for quite some time, but at some point I forgot that I wanted such skirt, and I remembered that only when I found this DIY on other blog.
All you need for this DIY is leather pencil skirt (mine is suede and vintage) in any color, preferable quite tight skirt, because mine are little bit too big.
I will not go into the details Because I saw this DIY on another blog, so it would be stupid if I copy/past all the process. So I will give you the link to the original post HERE . (by the way, really lovely blog).

F.I.F.

9 comments:

 1. totally loving the asymmetrical hemline of your skirt! cool tee too <3
  would you like to follow each other?
  A
  xx
  http://epiquemoi.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Hi! Your look is amazing and you are so so pretty!! Kiss from Andalucía

  http://tecuentomistrucos.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. beautiful <3
  love the shoes, the skirt and the top <3
  what about follow each other?
  let me know :)
  have a nice day!
  xx
  veronica

  ReplyDelete
 4. love this and your blog! <3 followed you btw. Hope you can follow back :)

  ReplyDelete
 5. Wow the skirt looks pretty rad. Awesome look <3

  xx

  ReplyDelete
 6. ..svarcini vienkarsi wooow , es līdzīgus redzeju Instagram kaut kur , by the way , Australian site of course ..ari gribu kaut ko šadu uztaisit ..

  ReplyDelete
 7. svārki smuki... bet vairāk interesē t shirt....sorry :) sekoju blogam shim gan arii instagram... man patiik ljoti..... par šīm kurpēm, atceries izprasīju tev kur dabūt un jā nopirku, bet nevaru ievalkāt tā arī ne reizes nav uzvilktas domāju jau ka jāpārdod par kādu sviestmaizi, man tās ir size 5 un pēdai arīir it kā jābūt pieci bet ievelkot kurpes, nu ir tādas pašauras...saki, ar laiku ievalkājas, jeb tev tādas problēmas nemaz nebija.... prieks ka nezēs veco blogu ār;a.... tev uz abiem blogiem ir viens google konts???
  mans jaunais arī ir auģšā...apskati, ko domā :)
  http://allkindsofpeekaboo.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jā, šitās kurpes ir tādas tricky :D man ir starp Uk4 un Uk5 izmēru, paņēmu 4 un nedaudz spiež, bet nu es domāju ka viņas valkājot izstaipīsies..es vismaz tā ceru..negribās pārdot.vienreiz uzvilku staigājot pa pilsētu pagājušajā vasarā, un nebija tik traki..I mean nebija kājas bojājumi tik traki :D

   Delete
  2. Jā, man uz vienu google kontu šie abi blogi.

   Delete